Atrakcje Zalewu Siemianówka i okolic

To tutaj znajduje się ostatni pierwotny las Europy – Puszcza Białowieska. Nieopodal domu znajduje się Zalew Siemianówka z dwoma kompleksami plaż – Stary Dwór i Bondary. Warto wybrać się w podróż po malutkich,  wsiach o drewnianej zabudowie, leżących tuż przy granicy z Białorusią. Ozdobą krajobrazu są malutkie kapliczki i malownicze cerkwie.

Zalew Siemianówka

Ogromny zbiornik wodny tuż przy granicy z Białorusią. Można tu uprawiać sporty wodne, takie jak żeglowanie, kajaki, łowić ryby czy korzystać z dwóch rozbudowanych plaż w Bondarach i Starym Dworze.

Puszcza Białowieska

Jeżeli chcesz zobaczyć fragmenty ostatniego pierwotnego lasu w Europie to musisz tu przyjechać! Jedyny obiekt naturalny w Polsce wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Znajduje się tu najliczniejsze skupisko żubrów w naszym kraju. Podziwiać można ogromne drzewa, niespotykane gatunki roślin i przepiękną wieś Białowieża.

Bajkowe świątynie

Prawie każda wieś ma swoją. Jedne są drewniane, drugie murowane. Wszystkie za to przepiękne! Pięknie położone, często na skraju lasu… Wewnątrz bajkowe zdobienia. Trzeba to zobaczyć na własne oczy!

Podlaska wieś

Cisza, spokój, powolne życie… Tutaj czas płynie inaczej. Na ławeczkach przed domami siedzą starsi ludzie, przejeżdżający samochód jest tu atrakcją. Domy w większości drewniane, z tradycyjnymi zdobieniami i otwartymi okiennicami.

Supraśl

Malownicze miasteczko położone nad rzeką Supraśl w otulinie Puszczy Knyszyńskiej. Tutaj zobaczysz przepiękny Prawosławny Monaster Zwiastowania Przenajświętszej Bogarodzicy, Pałac Bucholtzów, Dom Ludowy czy Drewniane Domy Tkaczy.

 

 

Kraina Otwartych Okiennic

Trzy malownicze wsie: Trześcianka, Soce i Puchły i ich przepiękna drewniana architektura mieszkalna i sakralna. Warto zobaczyć na własne oczy, bo takich miejsc na mapie Polski jest coraz mniej.

 

 

Zarezerwuj pobyt na Podlasiu

kontakt@jarzebinowa.com

Jeżeli jesteś zainteresowany wynajmem domu lub masz pytania odnośnie rezerwacji chętnie udzielimy informacji.

Menu