Plaża Stary Dwór

Miękki piasek, woda i pomosty. Czy potrzeba czegoś więcej, aby wypocząć od zgiełku miasta? Plaża Stary Dwór to jedno z dwóch publicznych kąpielisk nad Zalewem Siemianówka. Zlokalizowana jest na zachodnim brzegu zbiornika, nieopodal wsi Nowa Łuka. Do Plaży Stary Dwór z domu Jarzębinowa dojedziesz samochodem w około 6 minut. Na miejscu jest darmowy parking. Jeżeli lubisz spacerować, to od plaży dzieli Cię około 40 minut marszu.

Co może zaoferować Ci Plaża Stary Dwór? Przede wszystkich przestrzeń do swobodnego leniuchowania. Masz do wyboru rozłożenie się na złotym piasku lub wylegiwanie się na trawie. Każdy znajdzie odpowiednie dla siebie miejsce, bo plaża ma ponad ponad 8 tysięcy m2 powierzchni. Są tu trzy pomosty, z których możesz podziwiać ogrom siemianowskiego zalewu. W okresie letnim znajdują się tu liczne punkty gastronomiczne: z burgerami, hot-dogami i zimnymi napojami, czy stoiska z tradycyjnymi lodami. Jeżeli masz dość wygrzewania się w słońcu, możesz schłodzić się w zalewie. Zależnie od panującej aury można się w nim swobodnie kąpać od maja do września. No, chyba że interesuje Cię morsowanie 🙂

Tuż przy Plaży Stary Dwór znajduje się amfiteatr, który może pomieścić prawie tysiąc osób. Odbywają się tam różne wydarzenia kulturalne. W kalendarzu imprez ośrodka znajdziemy m.in. Puchar Centralnej Europy Modeli Wodnosamolotów, a w sezonie letnim – weekendowe koncerty nad wodą.

Jezioro Siemianówka Plaża Stary Dwór

Aktywny wypoczynek

Plaża Stary Dwór to oczywiście nie tylko kąpiele i opalanie! Kąpielisko umożliwia również aktywny wypoczynek. Do dyspozycji masz darmowe korty tenisowe – w okresie letnim założona jest siatka dzieląca graczy, ale o tenisowe rakiety i piłeczki musisz zadbać sam. Jeżeli tenis to nie Twoja bajka, to tuż obok znajdują się boiska do gry w koszykówkę, siatkówkę i badmintona. Jest też boisko do siatkówki plażowej. Dla spragnionych bardziej ekstremalnych wrażeń przygotowano nawet specjalną ściankę wspinaczkową. Jeżeli przemieszczasz się rowerem, to na plaży znajduje się specjalna stacja rowerowa, gdzie możesz np. napompować koła.

Tuż obok plaży zlokalizowana jest wypożyczalnia sprzętu wodnego – możesz skorzystać m.in. z kajaków, rowerów wodnych. Na zbiorniku są też bardzo dobre warunki do windsurfingu czy żeglarstwa. Od kilku lat odbywają się tu np. regaty eliminacyjne Pucharu Polski Jachtów Kabinowych.

Stary Dwór amfiteatr Siemianówka

Miejsce przyjazne dla rodzin i dzieci

Jeżeli na Podlasiu jesteście całą rodziną, to warto wiedzieć, że Plaża Stary Dwór jest miejscem przyjaznym dla rodzin z dziećmi, które dużą uwagę przywiązują do zaplecza sanitarnego. Znajdują się tu dwa budynki z toaletami i prysznicami. Woda zalewu od lat nie budzi żadnych zastrzeżeń ekspertów, a brzegi plaży nad Siemianówką są czyste, piaszczysto-kamieniste i stanowią przyjemne miejsce do letnich kąpieli. Korzystanie z całego kompleksu: plaży, parkingu oraz zaplecza sanitarnego jest bezpłatne.

Niezależnie od tego czy lubisz wakacyjne leniuchowanie na plaży, czy aktywny wypoczynek – znajdziesz tu coś dla siebie. Warto podczas pobytu na Podlasiu odwiedzić Plażę Stary Dwór i zapomnieć o troskach dnia codziennego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Menu