Plaża Bondary

Pomost rodem z nadmorskich kurortów – szeroki, długi, z widokiem na wielką wodę. Na plaży są trzcinowe parasole, które dają schronienie przed upalnym słońcem i wysoka wieża widokowa, z której rozciąga się przepiękna panorama okolicy. Kto by się spodziewał, że takie atrakcje zlokalizowane są przy jednej z malutkich podlaskich wsi.

Plaża Bondary znajduje się przy północno-zachodnim brzegu Zalewu Siemianówka. Dotrzesz do niej z Jarzębinowej samochodem w około 6 minut lub spacerem – w 40 minut. Miejsce jest idealne nie tylko dla tych, którzy uwielbiają leniuchować na plaży, ale także dla tych, którzy preferują aktywne spędzanie czasu. Dlaczego? O tym dowiesz się z tego posta!

plaża Zalew Siemianówka

Trzcinowe parasole i ogromny pomost

Plaża Bondary jest idealnym miejscem do to letniego wypoczynku. Złotego piasku jest tutaj pod dostatkiem. Do dyspozycji gości oddano kilkanaście parasoli trzcinowych, pod którymi możesz schronić się w upalny dzień. Warto przyjść tu z samego rana, by zająć dogodne miejsce, bo chętnych by z nich skorzystać jest wielu. Atrakcją plaży jest długi, drewniany pomost. Można się na nim wylegiwać, spacerować, lub popatrzeć z niego na panoramę jeziora. Przy plaży w porze letniej znajdują się punkty gastronomiczne, gdzie będziesz mógł wypić schłodzony napój lub zjeść lody. Jest tu też wypożyczalnia sprzętu wodnego. A oprócz korzystania z samej plaży oczywiście polecamy także kąpiel w zalewie!

Zalew Siemianówka Rudnia plaża  Plaża Bondary pomost Zalew Siemianówka plaża Rudnia

Widok na wielką wodę

Na Plaży Bondary znajduje się dość wysoka, jak na te rejony wieża widokowa. Na jej szczyt prowadzi dobrych parędziesiąt stopni, które w letni upalny dzień wydają się być trudne do pokonania. Ale warto! Na szczycie orzeźwi Cię lekki wiatr, a nagrodą będzie piękna panorama Zalewu Siemianówka. Będąc tak wysoko możesz zobaczyć, jak wielki jest ten zbiornik, podziwiać jego meandrujące wybrzeża, wyspę w oddali, czy most kolejowy, który prowadzi do Świsłoczy. Jeżeli spojrzysz hen, hen daleko, to gdzieś tam kończy się Polska, a zaczyna Białoruś.

Rudnia wieża widokowa Siemianówka

Aktywny wypoczynek

Plaża Bondary to także przestrzeń dla osób, które lubią aktywnie spędzać czas. Można odbyć tu trening, ponieważ dostępna siłownia na świeżym powietrzu jest dostępna dla wszystkich odwiedzających. Są też drążki do kalisteniki i street workout’u. Jest też boisko do siatkówki plażowej. Dla najmłodszych również zostały przewidziane atrakcje. Oprócz ogromu piasku do budowania zamków, na pewno zachwyci je plac zabaw z „łodzią piracką”, karuzelą i huśtawkami.

Siemianówka plaża plac zabaw

Komfortowe plażowanie

Wszystkie atrakcje kompleksu Plaża Bondary są darmowe. Jest tu duży parking. Pomyślano także o zapleczu sanitarnym. Do dyspozycji plażowiczów przeznaczono nieodpłatny budynek z toaletami i prysznicami. Obok niego stoi duża wiata wypoczynkowo-rekreacyjna idealna do palenia ogniska i grillowania. Są też ławeczki do letnich posiadówek.

Fajnie, że taki kompleks wypoczynkowy znajduje się na mapie Podlasia. Nie trzeba jechać nad morze, by poczuć gorący piasek pod stopami, wiatr we włosach, albo pospacerować na drewnianym molo, czy wykąpać się w orzeźwiającej wodzie 🙂 Wpadnij na plażę Bondary! Nie pożałujesz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Menu